Women Go Tech mentorius Rimantas Misevičius: kai dirbi mėgstamą darbą, laikas prabėga jo neskaičiuojant

Šiuolaikinės technologijos atveria neribotą inžinerijos potencialą, o žmonėms, pasirinkusiems šį profesinį kelią, tai suteikia galimybes realizuoti save dirbant įdomų darbą. Inžinerija – nuolat besikeičianti ir auganti pramonės sritis, apie kurią vis dar žinome labai mažai,  todėl džiaugiamės galėdami pakalbinti Women Go Tech mentorių ir Littelfuse vyresnįjį technologijų vystymo inžinierių Rimantą Misevičių, kurio įkvepiantis profesinis kelias ne tik užkrečia noru nerti į inžinerijos ir gamybos pasaulį, bet ir suteikia platesnį suvokimą apie karjerą inžinerijoje.

Esate baigęs elektronikos inžinerijos studijas, vėliau įgijote daktaro laipsnį KTU. Kas lėmė Jūsų paties pasirinkimą šiai profesijai?

Dar mokykloje turėjau įvairių minčių dėl savo būsimos karjeros. Svarsčiau apie abi studijų kryptis: tiek humanitarinę, tiek tiksliųjų mokslų. Sprendimą lėmė tai, jog nuo pat vaikystės mane domino įvairi technika. Besimokydamas paskutinėje klasėje nusprendžiau rinktis elektronikos inžinerijos studijas ir savo sprendimo niekada nesigailėjau. Mėgavausi dalykais, kuriuos teko mokytis, todėl baigęs magistro studijas, pradėjau dirbti pagal specialybę. Iš karto po magistro studijų buvau pakviestas studijuoti toliau, tačiau nusprendžiau padaryti pertrauką. Esu dėkingas tuo metu būsimam savo doktorantūros vadovui prof. V. Augučiui, kuris po metų dar kartą mane pakvietė. Mes pasikalbėjome ir nusprendžiau, jog esu pasiruošęs pradėti doktorantūros studijas.

Mentorius-Rimantas-Misevičius

Turite vadovavimo inžinierių komandai patirties. Kaip manote, kokių savybių reikia norint būti geru vadovu šiame sektoriuje?

Mano nuomone geras vadovas yra lyderis. Lyderis, kuris ne tik paskirsto užduotis, tačiau taip pat motyvuoja žmones savo pavyzdžiu, geba pasiekti rezultatų ne griežtumu, bet pasitikėjimu. Geras vadovas sieks suburti savo darbuotojus į komandą, siekiančią bendrų tikslų. Tam yra būtini bendravimo ir komandinio darbo įgūdžiai.

Keliais sakiniais papasakokite, kokios yra pagrindinės šiandieninės Jūsų pozicijos atsakomybės bei kas šiame darbe Jus labiausiai motyvuoja?

Būtų sunku labai trumpai ir konkrečiai nusakyti mano atsakomybes šiandieninėje mano pozicijoje, nes jos yra gana plačios.

Dirbu naujų technologijų vystymo komandoje, kur mūsų pagrindinis tikslas – pritaikyti naujas technologijas ir paversti jas įmonės gaminiais.

Čia gausu tiriamojo darbo, inžinerijos, bendradarbiavimo su kolegomis iš viso pasaulio. Kas labiausiai motyvuoja? Visų pirma – mėgstama sritis. Kai dirbi mėgstamą darbą, laikas prabėga jo neskaičiuojant. Taip pat labai vertinu bendravimą su kolegomis iš kitų šalių, galimybę nuolat tobulėti.

Ko palinkėtumėte ar patartumėte žmogui svarstančiam apie galimybę studijuoti inžineriją ar su inžinerija susijusius mokslus?

Manau, jog yra labai svarbu mėgti tai, kuo užsiimi. Jei inžinerija yra ta sritis, kuri tave domina ir kuriai nori skirti savo laiką – nebijok ir neabejok. Pasitikėk savimi ir tikslingai siek savo tikslų.