Women Go Tech alumnė Justina Kasiulevičiūtė: apie procesų robotizavimą ir savojo kelio radimą

Justina Kasiulevičiūtė

„Women Go Tech“ programos alumnė Justina Kasiulevičiūtė, šiuo metu dirbanti procesų robotizavimo srityje, mielai sutiko papasakoti apie savo kelią link svajonių darbo ir drąsą žengti į visiškai naujas sritis. Apie savo karjerą technologijose ir motyvaciją veikti Justina dalinasi su įvairių Lietuvos mokyklų moksleiviais supažindindama juos ne tik su šių laikų ir ateities profesijomis, bet ir patardama, kokie įgūdžiai jiems gali padėti pradėjus savo karjerą.

Kartu su Lietuvos Junior Achievement (LJA) ir AcceleratorX verslumo skatinimo programa lankaisi įvairiose Lietuvos mokyklose ir daliniesi savo istorija su mokiniais. Kokią pagrindinę žinutę norėjai perduoti savo pranešimu mokyklose?

Pranešimų metu stengiausi pasidalinti ta informacija, kurios pačiai trūko būnant mokyklos suole – į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis profesiją, ką verta išbandyti, kuo domėtis. Drąsinau moksleivius nebijoti klysti, rečiau galvoti „o ką apie tai pamanys kiti?“, labiau pasitikėti savimi ir daryti tai, kas patinka.

Women Go Tech programos alumnė Justina Kasiulevičiūtė

Jau kuris laikas dirbi procesų robotizavimo srityje. Kaip atsidūrei šioje srityje? Kokie pasirinkimai lėmė rinktis šią veiklos kryptį?

Atsidūriau netikėtai – tuo metu, kai aplikavau apie RPA technologiją (angl. Robotic Process Automation) nieko nebuvau girdėjus, nes Lietuvoje tai buvo pakankamai naujas dalykas. Dėl to, galima sakyti, nėriau į visiškai naują sritį nežinodama kas bus. O surizikuoti paskatino noras dirbti su technologijomis, plius šiai specialybei nebuvo būtinas IT išsilavinimas. Prie informacinių technologijų buvau prisilietusi dar mokyklos laikais – du metus iš eilės buvau Dr. Juozo Kazicko IT taikymo konkursų laureatė.

Tačiau studijuoti pasirinkau ekonomiką – sritį, kuri mano aplinkos tarpe buvo populiaresnė ir labiau „moteriška“. Laimei, laikui bėgant atsidūriau ten, kur ir turėjau būti nuo pat pradžių.

Kas tave įkvėpė prisijungti prie projekto pranešėjų?

Sharing is caring! Jaučiuosi socialiai atsakinga, noriu prisidėti prie ateities specialistų ugdymo, dėl to stengiuosi savo žiniomis, patirtimi ir išmoktomis pamokomis pasidalinti – tikiu, jog geri pavyzdžiai įkvepia.

Kaip įgauti „super galių“ ir įveikti baimes ar stereotipus? Ko palinkėtum kiekvienai moteriai svarstančiai apie karjerą technologijose?

Svarbiausia bent jau išdrįsti pabandyti. Prieš imdamasi kokios nors naujos veiklos ar suabejojusi savo galimybėmis visada galvoju: „o kas blogiausia gali nutikti?“ – atsakymai padeda išsklaidyti nepagrįstas baimes. Tarkim bijai aplikuoti į kokią nors poziciją – kas gali nutikti blogiausia? Tavęs nepakvies į darbo pokalbį, neįdarbins arba tau nepažįstamas žmogus, atrankų specialistas, vartydamas tavo CV keletą sekundžių pagalvos, jog nesi tinkama tai pozicijai. Ar tai yra dėl ko nebūtų verta bent jau pabandyti? Juk sėkmės atveju gali gauti trokštamą darbą!

Kaip vertini mentorystę? Kokią mentorystės patirtį gavai ir ko išmokai įsitraukusi į Women Go Tech mentorystės programą?

Šią mentorystės programą vertinu išties teigiamai. Manau, kad mūsų visuomenėje vis dar gajus stereotipas, jog technologijų sritis yra boys-only club. Tą reikėtų keisti ir tokios iniciatyvos kaip ši tam puikiai tinka. Labai galingas yra bendruomenės jausmas, tu žinai jog esi ne viena, dėl to imtis pokyčių yra kur kas lengviau – visada rasi bendraminčių ir palaikančių šypsenų. Asmeniškai man ši programa buvo naudinga dėl naujų pažinčių, atsivėrusių galimybių, įvairių renginių ir praplėsto akiračio.

Projektas “Empowering Young Women for the Future of Jobs” yra inicijuojamas „Women Go Tech“ ir „Junior Achievement Lietuva“ organizacijų bei finansuojamas „Coca-Cola“ įsteigto tarptautinio paramos fondas „The Coca-Cola Foundation“. Šiuo projektu siekiama paskatinti mokinius ugdyti verslumo kompetencijas, domėtis inovatyviomis profesinėmis idėjomis technologijų sektoriuje bei įtraukti daugiau mergaičių į mokomųjų bendrovių kūrimą.