WGT Pataria: Konsultacinės sesijos

Įsibėgėjus trečiojo sezono Women Go Tech konsultacinėms sesijoms, dalijamės savo įžvalgomis bei patarimais, kaip dalyvaujant konsultacijose geriausiai išnaudoti turimas galimybes semtis patirties iš įvairių sričių ekspertų.

Patarimas #1: Išsikelkite sau tikslą, ko norėtumėte išmokti konsultacinių sesijų pagalba per visą WGT trečiojo sezono laikotarpį. Rekomenduojame įsivertinti savo sėkmės faktorių dalyvaujant WGT programoje ir atsižvelkti į tai registruojantis sesijoms. Neturint aiškios krypties, bus sunku įsivertinti kiekvienos sesijos naudą jums individualiai. Gali būti, jog vis dar ieškote savęs ir jus domina kelios temos, tačiau efektyvumui ir kryptingam augimui užtikrinti, rekomenduojama pasirinkti vieną ar dvi temas ir į jas nuosekliai gilintis. Jei jūsų išsikeltas tikslas reikalauja žinių iš kelių temų, tuomet įsivardijus kryptį galėsite susidėlioti aiškų planą, kurios sesijos jums būtų aktualiausios. Kadangi tiek sesijos laikas, tiek vietų skaičius yra ribotas, tokiu būdu efektyviau galėsite realizuoti savo tikslus.

Patarimas #2: Kadangi programos eigoje sesijų turinys specializuosis, tai taps proga kryptingai augti jus dominančioje srityje. Sausį pradėję konsultacijas nuo bendrinio pobūdžio, siekėme suteikti jums įvadą bei padėti įvertinti sričių plotį. Ateityje sesijos taps labiau specifinės, padės gilintis į konkrečias temas, todėl daugiau vertės pasiektumėte judėdamos kryptingai. Pagrindinės konsultacijų kryptys: karjeros kelio gryninimas ir reikiamų savybių tobulinimas, projektų valdymas, produkto valdymas, UX/UI, startuolio kūrimas, programavimas. Taip pat planuojame pagal poreikį toliau organizuoti mobiliųjų aplikacijų kūrimo ir testavimo konsultacijas bei papildomai kiekvieną mėnesį pristatyti išskirtinės tematikos sesijų.

Patarimas #3: Registruojantis apgalvokite bei pateikite dominantį klausimą patarėjui ir pasiruoškite konsultacijai. Sulaukę jūsų klausimų prieš sesiją, patarėjai gali atitinkamai įvertinti jūsų poreikius ir tikslingiau pasiruošti konsultacijoms. Taip pat, prieš atvykstant į konsultaciją apgalvokite, ką norėtumėte išsiaiškinti jos metu. Turint individualų tikslą, galėsite ne tik klausytis, bet ir aktyviai dalyvauti diskusijos metu bei pažvelgti į aptariamą temą iš jus dominančios perspektyvos.

Patarimas #4: Sesijos metu, drąsiai užduokite savo klausimus. Skiriantis sesijos dalyvių žinių lygiui, gali būti, jog daugiau patirties turinčios dalyvės užduos detalesnius klausimus. Tačiau nepamirškite, kad konsultacijos metu kiekviena dalyvė turi galimybę užduoti jai rūpimą klausimą, nepriklausomai nuo savo žinių lygio. Todėl kviečiame naudotis šia proga ir pasiimti iš sesijos tiek, kiek užsibrėžiate. Esant poreikiui bei galimybėms, ateityje organizuosime sesijas atskirais srautais pagal žinių lygius, tačiau kol kas rengiame sesijas bendrai visiems lygiams bei kviečiame visas dalyves drąsiai kelti skitingus klausimus.

Patarimas #5: Užpildykite konsultacijų vertinimo anketą, kad galėtume išgirsti jūsų lūkesčius ir į juos atsižvelgti ateityje. Mūsų komandos tikslas – suteikti galimybes programoje jums kryptingai tobulėti. Todėl visada perskaitome jūsų atsakymus grįžtamojo ryšio anketose bei vertiname kiekvieną pastebėjimą, įskaitant tiek gerus įvertinimus, tiek konstruktyvius pasiūlymus tobulėjimui.  Grįžtamojo ryšio anketoje informuokite mus apie tai, kokių temų sesijos jums padėtų pasiekti savo tikslų, arba į kokią temą norėtumėte gilintis kitą mėnesį, o mes atsižvelgsime į tai planuodami kitą sesiją. Jūsų užklausos padeda mums įvertinti skirtingus jūsų poreikius ir pagal turimas galimybes pasiūlyti aktualiausias sesijas jums, kad galėtumėte kryptingai augti savo tikslų link.