Valeriios istorija

Valeriia Chemerys, antrojo sezono Women Go Tech alumnė, iš savos patirties gali pasidalinti ne vienu patarimu su svarstančiais apie profesinius pokyčius. Pasikalbėjome su mergina apie tai, kokie tikslai ją atvedė į Lietuvą bei kokių įššūkių ji patyrė keisdama savo karjeros kryptį.

Baigusi mokyklą, Valeriia skatinama tėvų pasirinko civilinės inžinerijos mokslus, o studijų metais pradėjo dirbti lietuviškos kompanijos padalinyje Kijeve, kur pagrindinės jos atsakomybės buvo susijusios su pardavimais, analitika bei rinkodara. Nors buvo įgijusi inžinerijos išsilavinimą studijuojant Kijeve bei doktorantūros studijose Vilniuje, Valeriia suprato kad šis sritis nėra jos asmeninis pašaukimas ir ji pati norėtų savo ateitį sieti su skaitmenine rinkodara. 

Siekdama naujų profesinių įššūkių, Valeriia pradėjo mokytis lietuvių kalbos, atliko praktiką skaitmeninės rinkodaros srityje ir tęsė darbą IT įmoneje. Tuomet ji nusprendė sudalyvauti ir Women Go Tech mentorystės programoje, kur tikėjosi gauti palaikymo tobulėjant skaitmeninės ir klasikinės rinkodaros srityje. Jos tikslas buvo įgyti patirties formuojant „rinkodarinį požūrį“ (ang. marketing mindset) ir geriau suprasti, kokie įgūdžiai reikalingi norint pasiekti aukštų rezultatų šioje srityje bei kaip kurti technologinį verslą. Taip pat, pradėjus dirbti su skaitmenine rinkodara, ją labai nustebino, kad merginų dirbančių šioje srityje buvo labai mažai, tad Valeriia tikėjosi bendraminčių rasti štarp programos dalyvių.

Valeriios mentore antrajame programos sezone tapo Kristina Valaitytė, ilgalaikę patirtį skirtingose industrijose turinti rinkodaros strategė. Pirmojo susitikimo metu ugdytinė, padedama mentorės, suskirstė savo tikslus į profesinius bei asmeninius. Turėdama praktinės patirties dirbant rinkodaros komandoje, ji išsikėlė siekį papildyti žinias teoriniais pagrindais, daugiau įsigilinti į IT produktų plėtrą, rinkodaros biudžeto formavimą bei reklaminių kampanijų kūrimą. Tuo pačiu, Valeriia užsibrėžė patobulinti asmeninius įgūdžius vadovaujant komandai ir rūpinantis įmonės darbuotojais bei planuojant savo laiką.

Svarbu bent kartą per mėnesį sugrįžti prie sau išsikeltų tikslų bei nuoširdžiai įsivertinti, ką konkrečiai padarei, kad priartėtum prie jų įgyvendinimo.

Dar prieš programą Valeriia prisijungė prie bendraminčių komandos, įkūrusios startuolį Einpix – vizualinių užduočių fiksavimo, stebėjimo ir valdymo sprendimų platformą, palengvinančią verslo klientų kokybės kontrolę ir komunikaciją. Svarbus žingsnis Einpix platformos tobulinime įvyko Women Go Tech programos metu, kai nuolat gaudama motyvacijos bei papildomų žinių, Valeria galėjo paraginti ir savo komandą susikoncentruoti į startuolio idėjos plėtrą. Iš mentorės mergina gaudavo konkrečių užduočių, susijusių su jos startuolio strategine rinkodara, kurias atliekant gimdavo naujų idėjų ir sprendimų, skatinančių judėti į priekį. Tais metais Einpix buvo nominuotas geriausios aplikacijos kategorijoje LOGIN 2018 konferencijoje, o šįmet tapo ir šios konfeencijos partneriu. 

Mano patarimas – būti nuoširdžiam su savo mentoriumi ir nebijoti atskleisti savo silpnybių. Taip pat svarbu kelti kryptingus klausimus – ne tik nusakyti mentoriui savo problemą, bet teirautis dėl konkrečių jos sprendimo būdų.

Taip pat merginą labai įkvėpe jos mentorės gebėjimas nuolat ieškoti naujų galimybių tiek verslo, tiek asmeninio tobulėjimo prasme. Mentorės paskatinta, Valeriia apsilankė ir konferencijose LOGIN, Idėja Lietuvai. Programos metu ji atrado ir tokių centrų kaip Rise Vilnius bei Vilnius Tech Park kuriamą technologijomis besidominčių žmonių ekosistemą, kurios bendruomenė nuolat organizuoja įvairius susitikimus bei paskaitas. Gilindama žinias darbo praktikoje, Valeriia taip pat nuolat ieško galimybių mokytis savarankiškai – domėdamasi naujienomis bei informaciniais šaltiniais anglų kalba, o taip pat bent kartą per mėnesį apsilankydama Lietuvos Marketingo Asociacijos seminaruose ar kituose jai aktualiuose renginiuose Vilniuje.

Mentorės gebėjimas visur pastebėti galimybes tobulėjimui man buvo atradimas. Dabar pati stengiuosi toliau išlaikyti tokį development oriented mindset.

Mergina sako, kad įgauti pagreitį tiek gilinant savo žinias, tiek vykdant veiklą startuolio komandoje labai padėjo pasikeitęs jos požiūris į laiko planavimą bei užduočių atlikimą. Supratusi, kad visko suspėti ir išmokti neįmanoma, mergina atsirinko dalykus, kuriems norėjo skirti savo laiką pirmiausia.

Turėjau sau pripažinti, kad neprivalau nuolat būti produktyvi. Norint tobulėti, svarbu ir stabili emocinė būsena, tad reikia nepamiršti skirti laiko poilsiui.

Valeriios kredo dabar – Better done than perfect (liet. geriau atlikta, nei tobula). Ji pripažįsta, kad tobulo rezultato siekimas sekindavo tiek jos jėgas, tiek motyvaciją, tad ji vis atrasdavo dingsčių darbų atidėliojimui. Šio požiūrio ji stengiasi atsisakyti vadovaudamasi mintimi, jog svarbiausia yra pradėti veikti, o tuomet, nors ir mažais žingsneliais, atitinkamai planuojant kiekvieną savo dieną, judėti tikslo link.