Sistemų testavimas: tarp IT ir kūrybos

Kuomet kalbama apie darbą IT, dažniausiai galvojama apie programavimą. Akivaizdu, kad IT sektoriuje programuotojų yra tikrai daug, tačiau tai tikrai ne vienintelė sritis. Sistemų testavimas (angl. Software Testing) – tikriausiai antra pagal populiarumą IT sritis ir ją besirenkančių gretos kiekvienas metais vis didėja. 

Ir ne veltui, testavimas – labai įdomus darbas, leidžiantis panaudoti tiek savo analitinį, tiek kūrybinį potencialą. Ši profesija taip pat atveria neribotas tobulėjimo galimybes, nes sistemų testuotojas turi pasižymėti tarpdisciplininiu išmanymu, apjungiančiu skirtingų sričių žinias. 

Women Go Tech mentorystės programa savo ketvirtajame sezone šiai sričiai taip pat skyrė daugiau dėmesio dedikuodama atskirą tech srautą, skirtą ugdytinėms, siekiančios tapti testavimo specialistėmis. Šio srauto ugdytinės gauna ne tik galimybę konsultuotis su mentoriais, bet tuo pačiu jos gilina savo profesines žinias lankydamos turinio sesijas, kurias veda savo srities ekspertai. 

Vienas jų – Women Go Techmentorius Mantas Aniulis, vadovaujantis NASDAQ testuotojų komandai. Mantas tiki mentorystės galia ir jos teikiama nauda, todėl ne tik mentoriauja Women Go Tech“ programoje, bet ir pats  aktyviai bendradarbiauja su savo mentoriais iš viso pasaulio  – Lietuvos, JAV, Švedijos, Jungtinės Karalystės ir Australijos.

„Women Go Tech“ mentorius Mantas pabrėžia, kad viena svarbiausių sistemų testavimo specialisto kompetencijų – matyti sistemos visumą ir gebėti ją analizuoti skirtingais pjūviais. 

 

Galėdamos semtis patirties ir įžvalgų iš savo srities profesionalų, Women Go Tech“ ugdytinės gerokai sklandžiau ir užtikrinčiau žengia savo profesiniu keliu. Tai įrodo ir Mirenos Tumaitės-Luchyts, mentoriaus Manto Aniulio ugdytinės bei testavimo srauto dalyvės pavyzdys. Kaip sako pati mergina, jos plane, kurį jį užsibrėžė pradėdama savo dalyvavimą Women Go Techmentorystės programoje, liko tik keli neįvykdyti punktai. Šiandien kalbamės su Mirena apie jos patirtį programoje, užsibrėžtus tikslus ir mentoriaus svarbą šiame procese.

Kaip mentorius Mantas Aniulis padeda tau siekti užsibrėžtų tikslų? 

Su Manto pagalba pirmiausia išsigryninau savo tikslus – jis yra paruošęs formą, kuri šį procesą gerokai palengvino. Tuomet susidėliojome konkretų planą, kaip tų išsikeltų tikslų pasiekti. Pagal šį planą ir dirbu, kartu su Mantu jį reguliariai peržiūrime. Mentorius Mantas atsako į daugybę mano klausimų: tiek teorinių, tiek tų, kuriuos atsinešu iš darbo. Pataria, kur galima rasti daugiau informacijos įvairiais klausimais. Taip pat, užduoda namų darbų: pasidaryti praktines užduotis, kurios leidžia geriau suprasti testavimo teoriją ir pritaikyti ją darbe. Taip pat visada pakoučina ir paskatina dar labiau domėtis savo sritimi. 

Kokią vertingiausią pamoką ar patarimą esi gavusi iš savo mentoriaus? 

Sunku būtų išskirti vieną, bet viena naudingiausių žinučių buvo apie tai, nuo kokios mokomosios medžiagos reikia pradėti tyrinėti testavimo sritį, kokia medžiaga kliautis, o kokia ne, kad reikia pradėti nuo pagrindų. Buvau labai daug visko skaičiusi internete, bet labai didelė to dalis buvo netiksli informacija. Taigi, galima drąsiai sakyti, kad mentorius užvedėmane ant kelio.

Kaip vertini savo progresą ir testavimo žinias lyginant nuo Women Go Tech programos pradžios? 

Programoje atsidūriau labai laiku, kadangi testuotoja dirbti pradėjau pora mėnesių iki programos pradžios. Buvau nemažai skaičiusi, pabaigusi online kursus, tačiau realiai pradėjus dirbti kildavo begalybė klausimų, tačiau tarp kolegų turiu tik vieną testuotoją, su kuria galėdavau pasitarti. 

Tad labai naudinga buvo turėti Manto pagalbą. Kai kuriems dalykams reikia laiko – kalbu apie patirtį ir praktinius dalykus – tačiau kas liečia susipažinimą, labai daug su kuo mentorystės pagalba susipažinau, paliečiau, pačiupinėjau

Ir tai dar tik pradžia, nes domėtis galima iki begalybės – svarbu tik žinoti, kokiu keliu eini ir kuo domėtis nori. Būtent tai programos dėka ir išsigryninau.