Mintys po Women In Tech Summit Lenkijoje: kada suprasime, kad lyčių lygybė apsimoka? 

Mintys po Women In Tech Summit Lenkijoje kada suprasime, kad lyčių lygybė apsimoka

Women in Tech Summit – didžiausioje IT ir technologijų konferencijoje Europoje – šiais metais dalyvavo net 6000 moterų iš 52 šalių ir tai buvo neabejotinai vienas svarbiausių šių metų renginių technologijų srityje. Dvi dienas trukęs renginys buvo kupinas įspūdžių ir kokybiško turinio: dalyviai galėjo rinktis net iš 100 darbinių sesijų ir pasiklausyti 100 pranešimų. Renginyje taip pat veikė karjeros mugė, kurioje kiekvienas turėjo galimybę susipažinti su atstovais iš 48 didžiausių Lenkijoje įsikūrusių įmonių (Goldman Sachs, Google, Facebook, Accenture, Amazon, Cisco, Procter & Gamble, Fujitsu, McKinsey&Company, Siemens ir daugeliu kitų) ir 9 į technologijas orientuotų Lenkijos universitetų. 

Konferencijos metu aktyviai veikė konsultacijų su mentoriais zona. Dalyviai rinkosi mentorių konsultacijai iš plataus virš 100 profesionalų sąrašo ir registravosi pusės valandos mentorystės sesijai rūpima tema – nuo technologiškai specifinių temų iki bendrųjų kompetencijų ugdymo (angl. soft skills). Mentorystės zona buvo itin populiari ir tai tik dar kartą parodo mentorystės svarbą žmogaus gyvenime. Nors renginys buvo kupinas įkvepiančio turinio ir istorijų, išskirčiau šiuos svarbiausius konferencijos akcentus: 

#1 Lyčių įvairovė suteikia aiškiai apskaičiuojamą naudą 

Varšuvos meras, Rafal Trzaskowski, pasidalijo statistika, kuri atskleidė, jog lyčių įvairovė organizacijose ne tik didina pajamas (vidutiniškai 21 procentu), bet tuo pačiu skatina inovacijas. Tad kyla klausimas, kodėl globaliu mastu lyčių atskirtis vis dar siekia 32 procentus? Siekdama pagerinti situaciją savo šalyje Varšuva vykdo pro-aktyvią veiklą moterų įtraukimui į technologinę sritį, steigdami nemokamas mokyklas mergaičių sudominimui tech tema.

 

#2 Ateityje –  technologijos, kurių centre yra žmonės

Emma Kendrew, Accenture, pabrėžė, kad technologijos negali būti kuriamos vien dėl pačių technologijų. Ateityje dominuos tos technologijos, kurios kuriamos žmonėms (angl. people-centric technologies). Pavyzdžiui, naudojant blockchain technologiją identifikuojamos pabėgėlių tapatybės ir taip padedama jiems greičiau pradėti naują gyvenimą prieglobsčio šalyje arba dirbtinio intelekto programa leidžianti personalizuotas rekomendacijas pacientams ir mažinantis ligoninių kaštus.

#3 Neeilinėms situacijoms reikalingi neeiliniai sprendimai

Skaičiuojama, kad prireiks 202 metų, kad lyčių lygybė būtų pasiekta. Esant tokiam didžiuliam atotrūkiui įprastos reguliavimo formos nebeveikia ir reikia imtis mažiau tradicinių ir galbūt rizikingesnių veiksmų. Kaip konferencijos metu sakė Georgette Mosbacher, 72 metų JAV ambasadorė Lenkijoje: „Išdrįsk žengti į tamsą, nežinant, kur atsidursi, bet žinant, kad imtis rizikos tu tiesiog privalai“. 

#4 Mokytis niekada nevėlu

Vienas įdomiausių konferencijos pranešėjų – Sabrina Gonzales Pasterski – itin pabrėžė mokymosi svarbą ir gebėjimą mokytis naujų dalykų užduodant teisingus klausimus. Sabrina, dar žinoma kaip „Kardashian in science“, būdama vos 26 metų įgijo daktaro laipsnį Harvard universitete, studijuoja juodąsias skyles, pagamino ir skrido vieno variklio lėktuvu būdama 14 metų. Šios moters biografija yra išties įspūdinga ir jei norite su ja susipažinti iš arčiau –  pilną jos pranešimą Women In Tech Summit renginyje galite žiūrėti čia

Women in Tech Summit buvo vienas iš tų renginių, po kurių grįžau į savo kasdienybę ne tik įkvėpta, bet tuo pačiu ir paskatinta imtis darbų su dar didesniu užsidegimu. Šis renginys man buvo puikus priminimas, kaip svarbu dalintis istorijomis su kitais ir matyti įkvepiančius pavyzdžius. O svarbiausia  – tai dar kartą patvirtino, koks stiprus gali būti bendruomenės ir mentorystės poveikis siekiant pozityvių pokyčių visuomenėje.