„Littelfuse“ Tech Day

littelfuse-tech-day

Praeitą savaitę „Women Go Tech“ ugdytinės turėjo unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su „Littelfuse“ gamykloje vykdoma veikla. 2012 metais Kaune pradėjusi veikti tarptautinė įmonė jungia daugiau nei 40 gamybos, technologijų vystymo ir pardavimų centrų JAV, Europoje, Meksikoje ir Azijoje. Įmonėje kuriami, projektuojami ir gaminami pažangūs galios valdymo sprendimai, jutikliai ir elektronikos komponentai. Šiuo metu „Littelfuse“ padalinyje Kaune dirba beveik 800 darbuotojų. Čia sukurtus ir pagamintus automobilių elektronikos komponentus naudoja didžiausi automobilių gamintojai visame pasaulyje.

Renginio metu „Women Go Tech“ ekspertas, „Littelfuse“ mokslinių tyrimų ir plėtros skyriaus vadovas Europai ir Šiaurės Amerikai Jovirdas Linkauskas ugdytinėms pristatė kompanijos veiklą, pasiekimus ir ateities planus. Vizitas „Littelfuse“ gamykloje leido prisiliesti prie joje vykstančių procesų ne tik teoriškai, bet ir praktiškai – interaktyvios užduoties metu buvo modeliuojama gamybos linija pagal atliekamas roles ir etapus, taip iš arti susipažįstant su produkto kūrimo procesu. 

Vizitą „Littelfuse“ gamykloje vainikavo Six Sigma Yellow Belt sertifikato įteikimas „Women Go Tech“ ugdytinei Gretai Petraitytei, kurios mentorė Aušra Juodgudytė yra „Littelfuse“ Lean Six Sigma vadovė. Šis sertifikatas ne tik supažindina su lean metodologija, bet ir leidžia suprasti bei taikyti bazinius Six Sigma principus.

Džiaugiamės galėdami iš arčiau pamatyti aukštą pridėtinę vertę kuriančių įmonių, tokių kaip „Littelfuse“, vidų ir labiau suprasti jų veiklą bei kuriamus produktus. Tikime, kad įkvepianti pažintis su gamybine įmone paskatins ne vieną „Women Go Tech“ ugdytinę savo profesinį kelią sieti su gamyba ar inžinerija. Šiandien „Women Go Tech“ vis dar gyvena šviežiais prisiminimais po apsilankymo „Littelfuse“, tad dalijamės ugdytinių įspūdžiais ir mintimis. 

 

ROBERTA BENIUŠIENĖ LITTELFUSE TECH DAY

„Women Go Tech“ ugdytinė Roberta Beniušienė

Kas tau labiausiai įsiminė iš „Littelfuse“ Tech Day? 

Labai patiko, kad „Littelfuse“ darbuotojai detaliai parodė visą procesą. Neįsivaizdavau gamybinio proceso, kiek daug komunikacijos, svarbių ir smulkių niuansų jame yra. Labai patiko produkto įgyvendinimo stadijų pristatymas. Viskas su pavyzdžiais, „realiu“ keliavimu per etapus ir detaliais pavyzdžiais, kas tuose etapuose vyksta. Ši dalis labai patiko! O ir visas renginys labai jaukus, teigiamos emocijos, visi draugiški.

Sužavėjo įmonės mastas, jų gaminamos mažos, bet svarbios detalės, kurios vėliau integruojamos į garsiausių prekinių ženklų automobilius. Ir tai pagaminta Lietuvoje, Kaune. Atrodytų, tokia maža detalė, o ji dedama į „Porsche“ automobilį. 

Vitalija Sakalauskienė LITTELFUSE TECH DAY
„Women Go Tech“ ugdytinė Vitalija Sakalauskienė

Kas tau labiausiai įsiminė iš „Littelfuse“ Tech Day? 

Niekada nemačiau gamybinių patalpų. Pamatyti tokio lygio kompaniją ir koks žmonių kiekis dirba bei kaip visa tai automatizuota buvo wow. Pati dirbu su prekyba, tad supratau, kad gamybos skyrius susiduria su visai kitais iššūkiais. Visi žingsniai yra visai kitokie nei mažmeninėje prekyboje. Kitokia komunikacija, susiduriama su visiškai kitomis problemomis. 

Dėl ko vertėjo dalyvauti šiame renginyje?

Be „Women Go Tech“ neturėčiau galimybės patekti į tokią terpę, pamatyti inžinerinės įmonės gyvenimą iš arti: kur viską paaiškina, pristato, parodo. Buvo vertinga, kad tokia didelė įmonė įsileido, šiltai priėmė ir pristatė, kaip jie dirba. Kolektyvo dėmesys buvo labai gražus. Buvo be galo malonu, kad atėjo ir patys vadovai su mumis pabendrauti. 

Toma Nomeikė LITTELFUSE TECH DAY

„Women Go Tech“ ugdytinė Toma Nomeikė

Kas tau labiausiai įsiminė iš „Littelfuse“ Tech Day? 

Pirmiausia įstrigo šiltas sutikimas. Kiekviena ugdytinė buvo priimta kaip labai laukiama viešnia. 

Labiausiai patiko realus visos gaminio linijos „simuliavimas“ demonstracijoje – nuo idėjos iki galutinio gaminio, nenutylint sunkumų ir iššūkių. Ir, be abejo, įspūdį paliko ekskursija po gamyklą. Stebėti kaip dirba tiek įrengimų ir žmonių buvo nepaprasta. „Littelfuse“ darbuotojai atsakė į visus klausimus nuoširdžiai ir aiškiai.

Dėl ko vertėjo dalyvauti šiame renginyje?

Tai buvo praktinis susipažinimas su sensorinių daviklių skirtų automobiliams gamybos procesais nuo-iki. Ir tai vyksta Lietuvoje! Pajautėm kuo gyvena ir kuo „kvėpuoja“ kiekvienas skyrius, kaip sprendžia iškilusias problemas, kaip džiaugiasi pasiekimais.

Kas tave žavi inžinerijoje, kaip šios srities atstovę?

Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas. Negali stovėti vietoje, kai technologijos juda pirmyn. 

Tai yra sritis, kur galima apjungti savo technines žinias bei kūrybiškumą ir gauti puikų rezultatą.

Greta Petraitytė LITTELFUSE TECH DAY

„Women Go Tech“ ugdytinė Greta Petraitytė

Kas tau labiausiai įsiminė iš „Littelfuse“ Tech Day? 

„Littelfuse Techday“ visa diena buvo labai įsimintina, tačiau išskirčiau turą po gamybą, kadangi tai leido iš arčiau susipažinti su čia vykstančiais gamybos procesais, jų precizika ir unikalumu.

Dėl ko vertėjo dalyvauti šiame renginyje?

Šiame renginyje vertėjo dalyvauti dėl keleto priežasčių: iš arčiau susipažinti su gamybiniais procesais bei pamatyti kaip lean įrankiai yra pritaikomi gamyboje, jos tobulinime.

Kas tave žavi inžinerijoje, kaip šios srities atstovę?

Inžinerijoje mane žavi begalės dalykų: analitinis, kritinis mąstymas, kūrybiškumas ir gebėjimas mąstyti ,,out of box“, pačią problemą matyti visai kitu kampu, kaip galimybę augti ir tobulėti.

Daugiau „Littelfuse“ Tech Day renginio akimirkų: