Linos istorija

Mokytis ir keisti karjeros kryptį niekada nevėlu – tuo įsitikino mūsų programos alumnė Lina Šyvokienė, po motinystės atostogų įžengusi į informacinių technologijų (IT) sferą. Įveikusi abejones ir baimes, šiandien moteris gali drąsiai kalbėti technologijų kalba ir savo ambicijų nemažina. Jaunesniąja testuotoja programos metu įsidarbinusi Lina jau kyla karjeros laiptais ir savo sėkmės istorija – nuo darbo Seime iki motinystės džiaugsmų bei karjeros IT – nori padrąsinti moteris, žengiančias technologijų keliu. 

Tikriausiai priimant bet kokį svarbų sprendimą reikia paieškoti savyje ryžto ir drąsos, o jo neatradus savarankiškai – įkvėpimo galima pasisemti iš kitų. Būtent tai L. Šyvokienė ir atrado prisijungusi prie moterų mentorystės programos „Women Go Tech“. Linos pastangos, padedant profesionalams, netrukus davė vaisių – programos metu ji įsidarbino jaunesniąja programinės įrangos testuotoja, o šiandien žengia savarankišku profesinio augimo keliu.

Pokyčių troškimas buvo stipresnis už dvejones

Linos istorijos IT link pradžia – Lietuvos Respublikos Seimo IT departamente, tačiau čia jos atsakomybės buvo administracinio pobūdžio. Apie IT sritį moteris svarstė ilgai, bet didėjantis atotrūkis tarp jos žinių, amžiaus ir pradedančiųjų šioje srityje vertė jaustis nejaukiai. Kaip ir mintis, jog tektų mokytis iš jaunesnių už save specialistų. Pokyčiai reiškė, kad teks lipti iš komforto zonos, o tam prisiruošti reikėjo laiko ir pastangų.

Keisti karjeros kryptį galutinai ryžausi būdama motinystės atostogose: labai norėjau tobulėti ir neužsistovėti vienoje vietoje, o grįžus į ankstesnį darbą būtų tekę ten likti ilgam. Mano noras pokyčiams buvo stipresnis už bet kokias kliūtis. Supratau, kad jos buvo tik mano pačios sukurti vidiniai barjerai, kuriuos reikia nugalėti siekiant savo tikslo

Profesionalai suteikė postūmį

Linos karjeros krypties pokyčiai, po galutinio sprendimo, atvėdė ją į „Women Go Tech“. Čia jos kelionė prasidėjo nuo susipažinimo su mentore Elena Vengriene, įmonės „Algoritmų sistemos“ direktore.

Mentorė man iškart labai patiko, pamačiau daug mūsų vidinių ir išorinių panašumų. Sužinojusi apie Elenos profesinį kelią, pasijutau esanti saugiose rankose – supratau, kad tikrai rasime bendrą kalbą ir gausiu naudingų patarimų

Į „Women Go Tech“ Lina atėjo ketindama žengti front-end programavimo kryptimi, tačiau netrukus susidomėjo testuotojos pozicija. Mentorė E. Vengrienė ir pati anksčiau dirbo testuotoja ir įžvelgė, kad Lina turi tinkamų šiam darbui savybių.

Tokios ir panašios mentorystės programos suteikia galimybę kiekvienai dalyvei ne tik turėti jai paskirtą mentorių, bet ir susipažinti su kitais ekspertais, kurie gali pasidalyti praktiniais patarimais startuojant. Linos atveju, dar vienas postūmis kelyje į IT buvo Mantas Aniulis, sesijoje sutiktas testavimo specialistas bei programos ekspertas.

Eksperto indėlis į mano žinių gilinimą, pasiruošimą darbo rinkai, atrankoms ir darbo pradžiai, buvo didžiulis. Mentorė nukreipė teisinga linkme, o ekspertas padėjo gilinti praktines testavimo žinias

Šiandien gali kalbėti IT kalba

Jau antrą programos mėnesį Lina sulaukė pasiūlymo dirbti įmonėje „Etronika“. L. Šyvokienė ten įsidarbino kovą. Moteris teigia, kad nauja pozicija testavimo srityje jai atvėrė kelią lengvesnei integracijai į IT rinką – čia dirbdama ji susipažįsta ir su kitomis technologijų sritimis, jaučiasi lygiavertė žaidėja šioje sferoje ir galinti kalbėti IT kalba.

Testavime mane žavi platus darbo spektras, nuolatinė dinamika ir greitas darbo rezultatas. Svarbiausia turėti kantrybės – tiek analizuojant konkrečias situacijas, gilinantis į techninę dokumentaciją, tiek apskritai mokantis šio amato. Žinoma, reikalingas ir atidumas, analitinis mąstymas, logika.

O programos alumnė L. Šyvokienė naujojo sezono dalyvėms turi patarimą: „Imkite viską, ką duoda programa. Mentoriai, ekspertai, bendruomenė – visi geranoriškai pasiruošę padėti, reikia tik iniciatyvos ir, žinoma, jūsų pačių įdirbio. Čia iš tiesų suteikiama daug galimybių, svarbu suprasti, jog mokytis ir siekti tikslų reikės jums pačioms – tad būkite tam pasirengusios!“