Lauros istorija

Women Go Tech programos alumnė Laura Juknė jau pildydama paraišką žinojo, kad norėtų kurti savo interneto verslą, susijusį su tvaresniu gyvenimo būdu ir minimalizmu. Pradėjusi gilintis į šias temas, ji ėmė ieškoti būdų keisti savo įpročius ir su tuo norėjo sieti savo veiklą bei paskatinti tuo domėtis daugiau žmonių.

Turėjau idėją, ką norėčiau daryti, tačiau ji nebuvo išbaigta. Todėl mano asmeninis tikslas programoje buvo išsigryninti, kur link galėtų judėti mano verslas ir aš pati.

Patekusi į mentorystės programą, Laura gavo progą patirties semtis iš Linos Venskaitytės, ryšių su visuomene agentūros Novamedia vykdomosios partnerės, turinčios ilgametę patirtį konsultuojant skirtingus verslus. Susitikimų metu, jos gilinosi tiek į verslo plėtros, tiek į Lauros asmeninio tobulėjimo klausimus.

Matydama Linos pavyzdį, kaip dirbant intensyviame versle galima sugebėti orientuotis į norimą pasiekti poveikį, o ne į sutinkamas kliūtis, nusprendžiau vadovautis panašiu požiūriu.

Šiuo metu Laura yra internetinio verslo „Urban Earth Lovers” bendraįkūrėja. Šio projekto užuomazgos prasidėjo būtent Women Go Tech programoje. Bendravimas su mentore bei kitomis dalyvėmis suteikė Laurai patikėjimo savo jėgomis vystyti mėgstamą veiklą bei leido pastebėti būdus, kaip iš jos būtų galima išauginti verslą.

Miglė ir Laura, Urban Earth Lovers Lietuva įkūrėjos

Programa leido suvokti, jog esu ne viena. Kai į rinką žengi su nauju produktu, gąsdina nežinomybė – kaip sureaguos žmonės, ar jie supras tavo žinutę. Tad tikrai yra reikalingas palaikymas ir drąsa veikti.

Programos dalyvė pasakoja, kad didžiausias įššūkis bendraujant su mentore jai buvo įgyti pakankamai pasitikėjimo savimi, kad leistų sau būti atvira. Natūralu, kad bendraudami su kitais mes stengiamės sudaryti tam tikrą įvaizdį, tad nusimesti šiuos sluoksnius ir imti gilintis į savo silpnybes Laurai taip pat prireikė ne vieno susitikimo. Tačiau su laiku užsimezgęs tvirtas ryšys išliko iki šiol, tad moteris žino, jog prireikus galėtų kreiptis patarimo į mentorę.

Tarpusavio pasitikėjimo sukūrimas yra procesas. Tad patarčiau būti kuo nuoširdesnėmis bendraujant su mentoriumi ir jis ateis su laiku.

Sezono metu ji susipažino su daug merginų, kurios, net ir turėdamos panašius tikslus programoje, siekė atsakyti sau į labai skirtingus asmeninius klausimus. Susitikimai mažesnėse grupelėse leido dalyvėms įsigilinti į skirtingas jų istorijas ir bendraujant tarpusavyje ieškoti atsakymų.

Matant kitų dalyvių patirtis, klausantis sėkmės istorijų, svarbu neskubinti savęs siekiant savo tikslų. Kartais geriausia save lyginti tik su savimi.

Laura pasakoja, kad jos širdis bei mintys dabar sukasi apie „Urban Earth Lovers” projekto vystymą. Kartu su savo bendražyge, jos nuoširdžiai tiki misijos vedamo (ang. mission driven) verslo modeliu ir nori šio projekto pagalba skleisti žinutę apie kitokius vartojimo būdus. Šiuo metu pagrindinis jų dėmesys skiriamas e-parduotuvei, tačiau įkūrėjų planuose jau taip pat yra ir naujų tvarų gyvenimo būdą skatinančių projektų.