Ką veikia produktų valdytojai?

Ketvirtasis Women Go Tech sezonas kviečia rinktis iš 10 TECH srautų, tarp kurių ir nauja produktų valdymo (Product Ownership) kryptis. Pakalbinome šios srities specialistą, Genius Sports įmonėje dirbantį Donatą Dambrauską, kuris jau antrus metus aktyviai įsitraukia į Women Go Tech programos veiklą.

– Kokios yra produktų valdytojų atsakomybės?

Produkto valdytojas yra asmuo, kuris, naudodamas savo profesinius ir lyderystės įgūdžius, sujungia skirtingas organizacijos dalis (verslą, technologijas, žmones) vieningam tikslui – vertingo produkto sukūrimui, palaikymui ir tobulinimui.

Šios rolės atsakomybės gali būti įvardintos kaip:

  • Produkto tyrimas – nuolatinis produkto būklės ir jo veiklos parametrų, situacijos rinkoje stebėjimas ir analizė. Produkto vystymo ir palaikymo procesų tobulinimo galimybių paieška.
  • Komunikavimas – dalijimasis surinkta ir apdorota informacija tarp visų susijusių šalių. Informacijos sklaida tarp visų produkto veiklso dalyvių, naudojant skaidrumą ir įsitraukimą kaip pagrindą produkto sėkmei.
  • Organizavimas – produkto vystymo standartų, procesų ir struktūrų kūrimas, palaikymas ir keitimas. Darbo organizavimas efektyviam produkto vystymui ir tobulinimui.
  • Veiklos užtikrinimas – aktyvi pagalba ir lyderystė atliekant bet kokius darbus, reikalingus jūsų produkto vystymo, palaikymo, pardavimų ar rinkodaros komandoms.

– Kokios savybės reikalingos norint sėkmingai valdyti produktus?

Produkto valdytojo rolei dažnai yra reikalingas „žmogus orkestras“, gebantis atlikti iš anksto neapibrėžtas užduotis bei įvairiausias veiklas skirtingose sferose. Tačiau kaip pagrindinės naudingos savybės visuomet yra išskiriamos iškalba, analitinis mąstymas, organizuotumas, sugebėjimas bendrauti ir sutarti su skirtingų tipų žmonėmis.

– Ką galėtumėte patarti svarstantiems apie produkto valdytojo poziciją?

Rekomenduočiau išmesti iš galvos stereotipus apie „būtinai reikalingas“ stiprias technines žinias arba ilgametę darbo IT patirtį. Produkto valdytojo karjera suteikia stimulą ir poreikį nuolat tobulėti skirtinguose domenuose, išsiugdyti gebėjimą spręsti nestandartines ir neapibrėžtas užduotis, pasiekti susitarimus su susitarti nelinkusiomis šalimis. Tai labai spalvinga rolė, kurią dirbant nebūna nuobodu ir nuolat papuolama tiek į labai linksmas, tiek į pasimokinti ir klaidų nekartoti verčiančias situacijas.

Savo sukaupta patirtimi dirbant produkto valdytojo rolėje, pagardinta praktiniais patarimais bei realiomis istorijomis gerai žinomose organizacijose, noriu pasidalinti su ir su Women Go Tech programos dalyvėmis.

 Nori prisijungti prie programos? Pildyk paraišką mūsų svetainėje www.womengotech.lt iki spalio 6 d. ir dalyvauk atrankoje! Svarbiausi jos kriterijai – aiški kandidačių motyvacija, kokį tikslą pasirinktoje technologijų kryptyje norima įgyvendinti, ir atkaklumas jo siekti įsitraukiant į mentorystę bei programos bendruomenės veiklas. Registruokis ir suteik savo TECH karjerai pagreitį!