Jurgitos istorija

Pradėję jau trečiąjį programos sezoną, dalinamės Women Go Tech alumnių istorijomis ir patarimais, kurie, tikimės, įkvėps drąsiau žengti pirmuosius žingsnius programoje bei paskatins aktyviai dalyvauti jos veikloje.  Kalėdišką gruodžio popietę susitikome su Jurgita Špakovskaja, antrojo sezono ugdytine, kuri papasakojo savo įspūdžius pirmaisiais programos mėnesiais, kas jai padėjo bendraujant su savo mentore bei ką ji norėtų patarti naujo sezono ugdytinėms.

Jurgita ilgą laiką domėjosi gamtos mokslais, studijavo genetiką, o pabaigusi mokslus kelerius metus dirbo projektų vadove biotechnologijų srityje. Vis dėlto, bėgant laikui mergina suprato, kad nori veiklos, kurioje galėtų atsiskleisti plačiau. Svarstydama tolimesnes kryptis karjeroje, Jurgita susidomėjo internetinių svetainių dizaino kūrimu. Nusprendusi koncentruoti jėgas bei laiką į šią sritį, ji paliko tuometinį darbą ir pradėjo 2 mėnesius trukusius Baltic Talents Academy dizaino kursus. Įgavusi konkrečių žinių, mergina norėjo pritaikyti jas praktikoje, todėl nusprendė prisijungti Women Go Tech programos. Sėkmingai praėjusi atranką, Jurgita susipažino su mentore Monika Laukaite, Wix Hub Lithuania padalinio Lietuvoje vadove.

Pirmasis susitikimas. Kaip pabrėžia Jurgita, į pirmąjį susitikimą ji atėjo turėdama aiškų tikslą tobulėti internetinių svetainių dizaino kūrime. Jau pirmojo susitikimo metu, mergina atėjo pasiruošusi – atlikusi SWOT asmenybės analizę, kuri privertė merginą pasvarstyti, kas šiuo metu jai svarbiausia ir susidėlioti prioritetus savo įgūdžių tobulinimui. Tuomet kartu su mentore jos parengė preliminarų planą, kuris padėjo įsivertinti progresą programos metu. Jurgita taip pat yra dėkinga mentorei Monikai už tai, kad jau sezono pradžioje ji supažindino programos dalyvę su ją dominančios srities profesionalais, iš kurių ji gavo patarimų naudingiems šaltiniams, knygoms, bendraminčių susitikimams, o taip pat ir atsakymų į konkrečius klausimus.

Asmeninis projektas. Nukreipta savo mentorės daugiau gilintis į UX sritį, Jurgita nusprendė imtis savarankiško pavyzdinio projekto, kurio metu norėjo išbandyti savo žinias ir pasinaudoti galimybe gauti įvertinimą iš specialistų. Ji ėmėsi kurti nekilnojamojo turto nuomos internetinį puslapį. Projekto metu, Jurgita vykdė interviu su tariamais platformos vartotojais, analizavo jų patirtis, atliko konkurentų tyrimą, o pagal ištirtus duomenis sukūrė dizaino prototipą. Gavusi įvertinimų ir komentarų, atitinkamai jį patobulino ir galiausiai pristatė baigtinį produktą.

Tą akimirką, kai pristačiau savo projektą aiškiai pamačiau, kiek daug kelio jau nueita. Tam, kad pasiekčiau šį rezultatą, reikėjo įdėti labai daug savarankiško darbo bei imtis iniciatyvos klausti, domėtis, dalyvauti. Kadangi turėjau aiškų tikslą, programos metu nereikėjo blaškytis ir su mentorės pagalba galėjau kryptingai judėti jo įgyvendinimo link.

Iniciatyvumas. Projekto eigoje, Jurgita sužinojo apie nemokamą online kursą Human Centered Design tema ir subūrė Women Go Tech dalyvių komandą, su kuria kartu gilino UX žinias bei sprendė problemas, susijusias su socialinio verslo skatinimu.

Į atvirą kvietimą drauge dalyvauti kursuose atsiliepė bendramintės, su kuriomis turėjome panašių tikslų, tad motyvacija mokytis ir spręsti užduotis drauge buvo didesnė.

Jurgitos karjeros posūkis po programos. Nors programos metu Jurgita gilinosi į UX sritį, pradėjusi ieškoti darbo ji išsigrynino savo tikslus ir nusprendė, jog labiau atsiskleisti galėtų projektų valdyme IT sektoriuje. Programos metu įgytos patirtys, naudingos pažintys ir merginos iniciatyvumas savarankiškai domėtis IT sritimi lėmė tai, kad iš visai kito sektoriaus atėjusi mergina sėkmingai gavo projekto vadovės poziciją. Dabar ji dirba EnterNet kompanijoje, kuri specializuojasi internetinio marketingo, elektroninės komercijos bei web sprendimų kūrime. Šiuo metu ji vadovauja komandai, atsakingai už administracinės sistemos vystymą ir web sprendimus tarptautiniam logistikos projektui.

Žinios, įgytos programos metu gilinantis į UX sritį, dabar labai praverčia siekiant geriau suprasti ne tik klientų poreikius bei komunikuojant su IT specialistų komandą, bet ir siūlant efektyvesnius sprendimus, orientuotus į vartotoją. Atėjus į šią poziciją, turėjau labai daug klausimų, reikėjo gilintis į srities specifiką, tačiau turima patirtis leido būti labiau užtikrintai ir greičiau įsibėgėti.

Patarimai programos dalyvėms. Jurgita pažymi, jog bilietas į programą – tik pirmas žingsnis. Tolimesnė sėkmė dalyvaujant priklauso nuo dalyvių iniciatyvumo, išsikelto tikslo ir noro tobulėti jo siekiant. Ji pataria dalyvėms žiūrėti į programą plačiai – ieškoti bendraminčių tarp programos dalyvių, inicijuoti susitikimus, dalintis skirtingomis patirtimis, ieškoti pagalbos. Taip programos dalyvių žinios pasipildo ne tik mentoriaus patirtimi, bet ir pažintimis, kurios gali atverti dar daugiau naujų kelių.