Interviu su Women Go Tech mentoriumi Oskaru Anosovu

Interviu su Women Go Tech mentoriumi Oskaru Anosovu

„Women Go Tech“ mentorius Oskaras Anosovas, šiuo metu atsakingas už vartotojo patirtį (UX) pasaulinėje sporto technologijų lyderėje Genius Sports“, įsitikinęs – kiekvienas galime pasiekti užsibrėžtų tikslų, jei tik atkakliai ir kryptingai judame jų įgyvendinimo link. Prisijungęs prie „Women Go Tech“ mentorių komandos, Oskaras drąsina jaunas specialistes siekti savo profesinių tikslų ir augti, o šiandien džiaugiamės galėdami pasidalinti interviu, kuriame jis sutiko plačiau papasakoti apie savo #tech kelio radimą.

Kaip „Women Go Tech“ programoje, taip ir savo komandoje viena jūsų atsakomybių yra kolegų tobulėjimas – kaip manote, kokie faktoriai lemia sėkmingą profesinį augimą, karjeros pagreitį ypač #TECH srityje? Ką stengiatės akcentuoti savo kolegoms?

Bet kurio profesinio augimo, ir ne tik #TECH srityje, receptas yra paprastas. Tai yra fundamentalūs dalykai – žmogaus nusiteikimas, aistra ir intensyvus darbas. Šį požiūrį į darbą aš transliuoju savo kolegoms kaip pagrindines vertybes. Jeigu žmogus turi šiuos pagrindinius komponentus, visa kita yra tik laiko ir bandymų klausimas.

Žinoma, nereikėtų pamiršti ir sąmoningumo, kritinio mąstymo bei sąžiningumo sau. Universalaus sėkmės recepto nera, bet aukščiau išvardinti dalykai leidžia išsirinkti kryptį ir pradėti judėti link jos.

Kaip pats pasukote į TECH sektorių, kaip išsirinkote UX kryptį – kas lėmė jūsų evoliuciją nuo web dizaino iki UX? 

Tiksliai suplanuoto posūkio nebuvo. Tiesiog aš labai ilgą laiką nuosekliai dariau tai, kas man patinka ir ši kelionė leido man sutikti daug nuostabių ir talentingų žmonių, kurie skatino mane eiti toliau. Ir šis ciklas kartojosi. Kaip ir kiekvieno specialisto evoliucijoje, įvyko eilinis augimo etapas ir klausimas „Kaip tai padaryti?“ virto „Kodėl aš darau būtent taip?“ – tai ir tapo kertiniu momentu, transformuojančiu kiekybę į kokybę.

Interviu su Women Go Tech mentoriumi Oskaru Anosovu

Kas šioje srityje jus domina labiausiai?  

UX mane žavi tuo, kad tai jauna, bet neįtikėtiną potencialą turinti disciplina. Jos ribos – vis dar besiformuojančios ir vis daugiau besiribojančios su dauguma mokslų, nežinomų tradiciniam „dizaineriui“. Tai galimybė atrasti kognityvinius mokslus, tokius kaip psichologija, lingvistika, semantika, antropologija, neuromokslas, dirbtinis intelektas. Ne kuo mažesniu atradimu UX’e gali tapti ir tikslieji mokslai, pavyzdžiui statistika. Ir per tuos naujus atradimus aš bandau atsakyti sau į sekantį klausimą – „Kam aš tai darau?“.

Kas skatina toliau gilinti savo, kaip UX specialisto, kompetencijas?

Alkis. Nepasotinamas alkis. Aistra. Galimybė keisti pasaulį ir padėti žmonėms, bei, žinoma – savęs realizacija per gerai atliktą darbą.