Interviu su Women Go Tech mentoriumi Justu Jurgaičiu

Justas Jurgaitis Hella

Pastatų ūkio priežiūra reikalauja daug skirtingų kompetencijų – nuo inžinerinių sistemų išmanymo iki inovacijų diegimo – ir vis dėlto daugelis iš mūsų apie šią profesiją žinome labai nedaug. Kaip juokaudamas sako ilgametę patirtį šioje srityje sukaupęs „Women Go Tech“ mentorius Justas Jurgaitis – „Jeigu savo darbą atlieku tinkamai, jo rezultatas yra dažnai nepastebimas“. Ir iš tiesų – lankydamiesi puikiai valdomuose pastatuose dažnai neįvertiname, kiek daug žinių, komandinio darbo ir inovatyvių sprendimų tai reikalauja. Mentorius Justas, šiuo metu atsakingas už Vokietijos elektronikos ir apšvietimo komponentų bendrovės HELLA Lithuania pastatų priežiūrą ir gamyklos rekonstrukciją, dalinasi savo profesiniu keliu ir patarimais. 

Esate sukaupęs daugiau nei 7 metų patirtį komandos valdymo ir pastatų ūkio priežiūros srityje srityse. Koks buvo jūsų karjeros kelias? 

Mano karjeros kelias prasidėjo Ozo prekybos centre, kur dar būdamas universiteto studentas tapau statinių priežiūros projektų vadovo asistentu. Greitai tobulėdamas, netrukus ir pats tapau projektų vadovu, tuo pačiu užimdamas dar vieną poziciją – Prekybos centro techninio vadovo pavaduotojo. Turėjau 8 technikų komandą, planavau ir organizavau jų darbus. Taip pat buvau atsakingas už naujų parduotuvių statybų planavimo derinimą, pasiruošimą, inžinerinių sistemų įrengimą, bendravimą su rangovais bei nuomininkais, prekybos centro atnaujinimo projektus, inovacijų diegimą. 

Įgavęs 5 metų patirtį Ozo prekybos centre, gavau kvietimą prisijungti prie didžiausio Lietuvoje prekybos centro Vilniaus Akropolis komandos ir tapau šio prekybos centro Technikos vadovu. Turėjau didesnę komandą bei daugiau atsakomybių, kas paskatino mane toliau tobulėti šioje srityje. Ir štai, nepraėjus nė metams, į Lietuvą atėjo HELLA, kur gavau galimybę prisidėti prie pastato statybų nuo nulio – buvau atsakingas už viso projekto – pastato statybų įgyvendinimą – ir tolimesnį šio pastato eksploatavimą. Šiuo laikotarpiu įgavau dar daugiau patirties, kurios neturėjau ir štai dabar toliau planuojame gamyklos rekonstrukciją, kurios metu planuojame padvigubinti esamos gamyklos plotą.

Kas šioje srityje jus domina labiausiai bei skatina toliau gilinti savo kompetencijas? 

Šioje srityje man labiausiai patinka tai, jog darbo diena prasideda taip, jog niekada nežinai kas gali nutikti – sugesti įrenginiai, vanduo užlieti patalpas ar net įvykti gaisras. Todėl esu priverstas būti pasiruošęs visoms galimoms situacijoms, gilinti savo žinias bei kompetencijas, kad esant reikalui, galėčiau greitai ir efektyviai priimti tinkamus sprendimus.

Esate minėjęs, kad jūsų profesinė patirtis išmokė priimti greitus ir efektyvius sprendimus, bei spręsti problemas net ir esant kritinėms situacijoms. Pasidalinkite savo nuomone, kokie gebėjimai ar įgūdžiai yra būtini, kad galėtume priimti sėkmingus sprendimus?

Norint priimti sėkmingus sprendimus, niekada nereikia vadovautis emocijomis. Protas turi išlikti šaltas, mintys tvarkingai sudėliotos ir tuomet visi sprendimai yra tinkamai priimami. Mano profesinėje patirtyje turėjau 2 gaisrus prekybos centruose, kur esant itin ekstremaliom sąlygom teko priimti greitus ir tinkamus sprendimus, kad visi žmonės būtų saugūs, niekas nenukentėtų, bei kuo greičiau galėtume atidaryti prekybos centrą ir klientams saugiai pakliūti į vidų.

Hella Lithuania

Keliais sakiniais papasakokite, kokios yra pagrindinės šiandieninės jūsų pozicijos atsakomybės?

Svarbiausia atsakomybė – jog kiekvienas darbuotojas esantis darbo vietoje jaustųsi gerai, produktų gamyba veiktų nesustojant – visa įranga būtų aprūpinta elektra, suspaustu oru ir kita reikiama inžinerine įranga. Mano darbo rezultatas nėra labai pastebimas ir daugelis darbuotojų kartais to nepastebi ar net nesusimąsto, jog kažkas už visa tai yra atsakingas – patalpose yra tinkamai sureguliuotas klimatas, valgykloje – skanus maistas, patalpos švarios ir tvarkingos, visur kur reikia dega šviesa, apsauga įeinant mandagiai pasisveikina ir pan. Esu atsakingas už visą pastato techninę veiklą, kad viskas veiktų be jokių techninių trikdžių. Jeigu darbuotojai į mane nesikreipia, reiškia darbas yra atliekamas tinkamai.

Kaip ir mūsų programoje, taip ir savo komandoje viena jūsų atsakomybių yra kolegų tobulėjimas – kaip manote, kokie faktoriai lemia sėkmingą profesinį augimą, karjeros pagreitį ypač #TECH srityje? Ką stengiatės akcentuoti savo kolegoms?

Vienas pagrindinių faktorių – komandinis darbas. Mes veikiame kaip viena komanda ir siekiame to, kas geriausia mūsų kompanijai.

Būdami komandoje koncentruojamės į pagrindines problemos priežastis ir sprendžiame jas užtikrindami tvarumą. Visada svarbu kolegoms duoti grįžtamąjį ryšį, nes tik taip darbuotojui gali leisti suprasti ką jis gerai daro ir ką blogai. Net jeigu grįžtamasis ryšys yra neigiamas, kiekvienas darbuotojas turi ją vertinti kaip dovaną ir galimybę tobulėti.

Labai dažnai akcentuojame, jog kylant neaiškumams, darbuotojai nebijotų klausti. Kvailų klausimų nėra, o visi kolegos yra linkę pasidalinti savo patirtimi bei padėti įgyvendinti tavo užduotį bei toliau tobulėti.

Hella Lithuania

Aktyviai dalyvaujate Women Go Tech mentorystės programoje. Kas jus motyvuoja būti mentoriumi? Galbūt turite patarimų kitiems žmonėms, galvojantiems apie mentorystę, bet nesiryžtantiems pradėti?

Pagrindinis motyvatorius būnant mentorium – matyti, kaip tobulėja tavo ugdytinė. Po kiekvieno susitikimo su savo ugdytine matau su kokiu užsidegimu ji išeina, tarsi užsikrovus savo bateriją 130%. Kiekvieną kartą peržiūrime tobulėjimo planą, o kadangi esame iš skirtingų sričių abu pasidalijame savo sukaupta patirtimi ir žiniomis, tad net ir pačiam to nepastebint – aš tobulėju kartu su ugdytine.

Būti mentoriumi tikrai nėra sunku – tai suteikia tau pačiam daug daugiau galimybių pažinti kitas sritis, susipažinti su kitais žmonėmis.

Tikrai rekomenduoju nors kartą pabūti mentoriumi ir pajusti tą dvasią ir džiaugsmą, kurį suteikia tavo ugdytiniai.

Ko palinkėtumėte ar patartumėte žmogui svarstančiam apie karjerą technologijose?

Jeigu jau svarstai apie karjerą technologijose – nesvarstyk ir pirmyn. Gyvenimo laimė – tai dirbti darbą, kuris tau patinka, o technologijos yra ta sritis, kur bet kuris žmogus gali atrasti savo vietą bei užsiimti veikla, kuri jam teiktų džiaugsmą.