Interviu su Women Go Tech mentore Lina Strelkauskiene

Interviu su Women Go Tech mentore Lina Strelkauskiene

Women Go Tech mentorė Lina Strelkauskienė, pradėjusi nuo apskaitos operatorės darbo prieš 14 metų, šiuo metu vadovauja vienam iš IT paslaugų valdymo padalinių Telia. Lina įsitikinusi – geriausias būdas numatyti ateitį yra pačiai ją sukurti, todėl prisijungusi prie Women Go Tech mentorių, šiandien ji drąsina jaunas specialistes siekti savo profesinių tikslų ir augti #tech srityje. Šiandien dalijamės interviu su Lina, kuriame ji ne tik papasakoja apie savo karjeros kelią, bet ir dalijasi savo patirtimi ir įžvalgomis apie tai, kaip atrasti sėkmę technologijose. 

Esate baigusi inžinerinę informatiką, o šiuo metu vadovaujate vienam iš skyrių, atsakingam už IT infrastruktūrą. Koks buvo jūsų karjeros kelias? 

Informatika buvo mano pirmas ir vienintelis pasirinkimas, magistrantūroje pradėjau dirbti billing’o operatore: buvau atsakinga už apskaitos procesus, korektiškus duomenis duomenų bazėse, rašiau skriptus ir procedūras. Vėliau prižiūrėjau taikomąsias programas, vieną teko ir suprogramuoti. Ketinau būti Oracle DBA, tačiau tuometinis mano vadovas Tautvydas paskatino imtis lyderystės – vadovauti taikomųjų programų priežiūros komandai, kuri užaugo į padalinį. Ir vėliau vis tekdavo užauginti kokią komandą – tiek nuo nulio, tiek sulipdyti iš kelių.

Prie nuolatinių pokyčių esu pripratusi, nors laikus prie konsolės vis dar prisimenu su nostalgija. 

Kas šioje srityje jus domina labiausiai bei skatina toliau gilinti savo kompetencijas?

Esu asociacijos „ISACA“ narė, todėl domiuosi IT valdymo, audito, informacinės ir kibernetinės saugos sritimis. Turiu susikalbėti ir su savo komandomis, todėl tenka pagūglinti ir konkretesnių specifinių dalykų. Paskutiniu metu domėjausi Lean IT principais ir konteinerių technologijomis.

Keliais sakiniais papasakokite, kokios yra pagrindinės šiandieninės jūsų pozicijos atsakomybės?

Formaliai mano pareigos yra „Head of division“, tačiau aš mėgstu sakyti, kad esu „Head and Heart“. Galva reikalinga biudžetams, procesams, paslaugų kokybės rodikliams, technologiniams roadmap‘ams įgyvendinti, o širdis – žmonėms, jų kompetencijoms, įkvepiančiai darbo atmosferai kurti. Mano misija yra remiantis žmonėmis ir technologijomis teikti IT paslaugas, kuriomis didžiuojamės.

Kaip ir mūsų programoje, taip ir savo komandoje viena jūsų atsakomybių yra kolegų tobulėjimas – kaip manote, kokie faktoriai lemia sėkmingą profesinį augimą, karjeros pagreitį ypač #TECH srityje? Ką stengiatės akcentuoti savo kolegoms?

Profesinį tobulėjimą lemia žingeidumas ir disciplina, o karjeros pagreitį – kryptingumas. Šie du dalykai dažnai, bet tikrai ne visada yra vienas nuo kito priklausomi. Turiu išties sėkmingų kolegų, kurie akcentuojasi į profesinį augimą ir karjera klasikine prasme jų nedomina. Savo komandai visada sakau, kad esame atsakingi už kritinę infrastruktūrą ir mūsų sprendimai privalo būti kompetentingi. Nuolatinis mokymąsis jau yra mūsų DNR.

Interviu su Women Go Tech mentore Lina Strelkauskiene

Aktyviai dalyvaujate Women Go Tech mentorystėje. Kas jus motyvuoja būti mentore? Galbūt turite patarimų kitiems žmonėms, galvojantiems apie mentorystę, bet nesiryžtantiems pradėti?

Manau, kad mentoriumi negali būti paskirtas, tik pats save pasiskirti. Turi būti vidinis noras dalintis, auginti, pasitikėjimas tiek kitu, tiek savimi, nuoširdus entuziazmas.

Jei jau pradėjai galvoti apie mentorystę – sunkiausią kelio dalį jau nuėjai.

Esu su Women Go Tech, nes tikiu programos misija ir matau teigiamus pokyčius (šįmet pirmą kartą turiu dvi Linux praktikantes!).  Savotiškai mentoriauju ir ne programoje, kai žmonės ateina su manimi pasitarti įvairiais klausimais. Manau, tas pasitikėjimas mane labiausiai ir motyvuoja.  

Ko palinkėtumėte ar patartumėte žmogui svarstančiam apie karjerą IT? 

Kad būtum sėkminga(s), turi dirbti darbą, kuris tau ne tik patinka, bet ir sekasi t.y. turi turėti reikiamų gebėjimų. Laimei, IT yra labai plati sritis ir atrasti save galimybių tikrai daug. Patarčiau paieškoti jau dirbančių ir kuo įvairesnes patirtis turinčių specialistų, kad pasirinkimas būtų labiau kryptingas, o ne tiesiog mados šauksmas. Ir žinoma, drąsiai bandyti!

 

Skaitykite kitus interviu su Women Go Tech mentoriais