Interviu su Women Go Tech eksperte Kotryna Laptevaite

Interviu su Women Go Tech eksperte Kotryna Laptevaite

Kotryna Laptevaitė, prisijungusi prie Women Go Tech“ ekspertų, dalinasi savo žiniomis vesdama turinio sesijas programos ugdytinėms ir padėdama joms tobulėti pasirinktoje technologijų kryptyje. Kaip sako pati Kotryna – dirbdama Bankeroje“ ji nuolat sėmėsi patirties ir įgūdžių iš savo kolegų, tad noras padėti kitiems žengti profesiniu keliu atsirado natūraliai. Šiandien kviečiame skaityti interviu, kuriame Kotryna ne tik plačiau papasakojo apie kokybės užtikrinimo darbą, bet ir pažėrė naudingų patarimų kiekvienam, norinčiam atrasti savo kelią technologijose. 

Dar studijuodama pradėjote dirbti kokybės užtikrinimo specialiste finansinių technologijų įmonėje „Bankera“, o dabar įmonėje dirbate jau daugiau nei 2 metus. Papasakokite, kaip atradote savo profesinį kelią ir kas patraukė rinktis šią profesiją.

Studijavau Informacines sistemas Kauno Technologijų universitete, tad visuomet buvau apsupta technologinės pažangos idėjų, įvairiausių projektų, startuolių ir iniciatyvių žmonių. Pati daugiau nei pusę bakalauro studijų laiko dvejojau, ar stoti į informatikos kryptį buvo tinkama mintis, tačiau protingais žmonėmis ir inovacijomis jaunas žmogus tikriausiai negali nesižavėti. Sužinojau, kad pora universiteto kolegų dirba prie lietuviško startuolio susijusio su kriptovaliutomis (vieno iš mūsų įmonių ekosistemos projektų) – tuo metu tiek ir tereikėjo dėmesiui patraukti. Iš pradžių įsidarbinau klientų aptarnavimo srityje, siekdama kuo geriau išmanyti mūsų įmonių ekosistemos siūlomus produktus. Susipažinus su jais, ir su mūsų klientams kylančiomis aktualijomis mane pradėjo dominti technologiniai produktų įgyvendinimo aspektai – tai kas vyksta „po kapotu“, kaip sugalvojamos naujos funkcijos, taip pat, stebėdama klientų problemas, atsinešiau ir savo pasiūlymų, ką būtų galima patobulinti, kad jiems būtų geriau. Universitete gavome daug informacijos apie projektų kūrimo eigą, sužinojome, kiek skirtingų būdų yra įsitraukti į tai iš technologinės pusės ir man patraukliausi pasirodė su reikalavimų analize bei testavimu susiję reikalai. Testuotojos profesija pradėjo atrodyti pati tinkamiausia savirealizacijai, išreiškiau savo norą tobulėti šioje srityje ir gavau tokią galimybę. 

Kas šioje srityje jus domina labiausiai bei skatina toliau gilinti savo kompetencijas?

Kad ir kaip banalu sakyti – visus visuomet domina naujovės. Smagu, kad „Bankeros“  ekosistemos nariai kupini puikių, unikalių idėjų – jų dėka kuriami vis nauji produktai, naujos funkcijos papildo senuosius, tad testavimas niekada netampa nuobodus. Nežinau, ar norėčiau ir ar galėčiau dirbti prie sistemos, kuri jau metų metus siūlo tas pačias funkcijas ir nekuria jokių inovacijų.

Kompetencijas gilinti skatina tiek nauji iššūkiai su kuriais susiduriu darbe, tiek pati kompanija, stipriai palaikanti ir siūlanti dalyvavimą mokymuose, konferencijose, bei suteikianti prieigą prie kitų pageidaujamų naudingos informacijos šaltinių.

Pradėjus domėtis kažkuo nauju, tarsi užsisuka užburtas ratas – sužinai vis kažką naujo, renki informaciją ir nekantrauji išbandyti, išbandęs susiduri su problema, ieškai sprendimo, sužinai ką nors naujo.

Interviu su Women Go Tech eksperte Kotryna Laptevaite
Keliais sakiniais papasakokite, kokios yra pagrindinės šiandieninės jūsų pozicijos atsakomybės?

Dirbu ne visai standartinį testuotojos darbą ir dėl to labai džiaugiuosi. Žinoma, pagrindinė mano atsakomybė – užtikrinti kokybišką produktų veikimą, išbandyti funkcijas bei užtikrinti tiek tikėtinų, tiek neįprastų kelių per sistemą sklandų veikimą. Taip pat vis aktyviau įsitraukiu į funkcijų kūrimo, reikalavimų rinkimo procesus.

Kaip manote, kokie faktoriai lemia sėkmingą profesinį augimą ir karjeros pagreitį, ypač #TECH srityje?

Gebėjimas neatsilikti nuo naujausių technologijų, bei kompetencijų gilinimas bendraujant su labiau pažengusiais už save. Labai svarbu dalintis kylančiomis idėjomis, bei dirbti nuoširdžiai. Kai supranti savo darbo svarbą ir myli tai, ką darai, karjera puikiai klostysis bet kurioje srityje – tereikia kantrybės ir pastangų. 

Aktyviai dalyvaujate Women Go Tech mentorystės programoje, vedate turinio sesijas programos ugdytinėms. Kas jus motyvuoja? Galbūt turite patarimų kitiems žmonėms, galvojantiems apie mentorystę, bet nesiryžtantiems?

Apie mentorystės svarbą supratau vos pradėjus studijuoti. Visose srityse galėjome kreiptis į mentorius, o jų pagalba niekuomet nelikdavo neįvertinta. Pagalba kitam leidžia žmogui pasijusti geru ir naudingu, o tai puiki savęs motyvacija. Tapti mentoriumi nedrąsu, nes atrodo, kad bus labai baisu, jei nebūsi protingesnis už žmones, kurie į tave kreipiasi pagalbos, ypač jei savo srities specialistu nesi labai ilgai – dvejoji, ar tavo sukaupta patirtis tikrai gali būti naudinga kam nors kitam. Tačiau pabandžiusi supratau, kad net jei negaliu tvirtai atsakyti į kokį nors kilusį klausimą, tai iššaukia diskusiją ir atsakymą galime rasti kartu besidalindami savo patirtimis, o jei net ir tai nepavyksta – klausimas lieka galvoje, ir kai grįžusi namo po sesijos randi atsakymą – tobulėji pati, tad nežinau, ar yra kažkas, ko vertėtų bijoti, jei nori tapti mentoriumi. Visiems dvejojantiems tikrai siūlau pamėginti!

Ko palinkėtumėte ar patartumėte žmogui svarstančiam apie karjerą technologijose? 

Technologijų sritis žavi tuo, jog į ją nėra būtina pasinerti stačia galva. Iš pradžių, kol kyla dvejonių ar tai tikrai sritis, į kurią derėtų persikvalifikuoti, tai gali tapti hobiu ar papildoma veikla po darbo. Internete gausu informacijos iš kurios galima mokytis, susipažinus su pradmenimis, galima dalyvauti įvairiuose seminaruose ir mokymuose, atpažinus tikslesnę technologijų sritį, kuri tave domina, galima pasibandyti padaryti kažką pačiam, savo malonumui, o po to pirmieji darbai galėtų būti užsakomieji, kuriuos spėtumėte padaryti per savaitgalį ar laisvu laiku.

Taip pat technologijų įmonės puikiai supranta, jog gerus specialistus galima ne tik surasti, bet ir užsiauginti, todėl nėra sunku rasti praktikos vietą ir pasibandyti pačiam.

Palinkėti galėčiau tiesiog sukaupti drąsos pradėti įsitraukti į technologijų sritį, o kai suprasite kokius galingus dalykus galite sukurti savo darbo dėka, įsitrauksite taip, jog darbas taps malonumu.