Ievos istorija

Prieš pasukant technologijų keliu, Women Go Tech antrojo sezono alumnė Ieva Paulauskienė keletą metų dirbo su socialiai atsakingą misiją turinčiomis verslo iniciatyvomis, kur prisidėjo prie įvairių visuomenės problemų sprendimo. Vis labiau besidomėdama technologijomis, mergina nusprendė orientuoti savo dėmesį į karjeros pokyčius. Supratusi, jog šiame kelyje bus labai svarbus palaikymas, ji ieškojo galimybių prisijungti prie bendruomenės, kurioje susipažintų su panašiais profesiniai iššūkiais susiduriančiomis merginomis. Gavusi naują darbo poziciją VšĮ „Ïnvestuok Lietuvoje“, Ieva taip pat pateko į Women Go Tech mentorystės programą, kur tapo įkvepiančios bendruomenės dalimi.

Naujoje pozicijoje Ieva prisijungė prie komandos, kuri specializavosi jai naujoje finansinių technologijų – FinTech srityje. Mergina džiaugiasi, kad programos metu jai buvo priskirta mentorė – Renata Šumskaitė, dirbanti būtent šiame sektoriuje Barclays Lithuania padalinyje bei vadovaujanti Rise Vilnius, FinTech startuolių bendruomenės centrui. Iš mentorės dalyvė gavo vertingų patarimų, kaip planuoti savo karjeros kelią bei kaip tikslingai gilinti savo žinias žengiant į FinTech sritį. Ieva taip pat savarankiškai sėmėsi projektų valdymo žinių ir online mokymų platformoje Coursera.

Norint sėkmingai siekti karjeros technologijų srityje, labai svarbu turėti alkį naujovėms. Ten sutinkami pokyčiai neišvengiamai priverčia susidurti su nežinomybe ir kasdieniais iššūkiais pozicionuojant save naujoje sferoje. Tačiau turint tinkamą palaikymą ir motyvaciją, ši nepatogi pozicija leidžia kryptingai keistis ir daug išmokti.

Naujoje srityje pradėjusi veiklą kaip jaunesnioji projektų vadovė, mergina per pusę metų pakilo iki projektų vadovės pozicijos. Tai leidžia Ievai dirbti su geriausių FinTech kompanijų pritraukimu į Lietuvą ir taip prisidėti prie šio sektoriaus vystymo šalyje. Dinamiškumo reikalaujančioje pozicijoje Ieva susiduria tiek su analitiniu darbu, tiek su pasiruošimu užsienio konferencijoms, o taip pat ir konsultavimu technologiniais klausimais. Viena svarbiausių Ievos darbo dalių – vizitai, leidžiantys supažindinti bei parodyti investuotojams, kodėl Lietuva gali būti tinkama vieta naujoms jų veikloms ir būsimai komandai.