Emilijos istorija

Prisijungusi prie Women Go Tech, jauniausia antrojo sezono dalyvė Emilija Lementauskaitė patirties su technologijų sektoriumi dar turėjo nedaug. Tačiau aktyviai įsitraukti į programos veiklas ją skatino siekis gauti patarimų vystant savo startuolio idėją bei didelis noras daugiau sužinoti apie skirtingas technologijų tendencijas ir karjeros kelius. Šis merginos lūkestis greit išsipildė – technologijos ją taip sužavėjo, kad jau programos metu ji pati prisijungė prie IT edukaciją plečiančios organizacijos bei užsibrėžė tikslą baigusi studijas toliau savo ateitį sieti su tech sritimi.

Programos alumnė džiaugiasi, kad projekto pradžia sutapo su jos dalyvavimu tarptautinio socialinio verslo konkurse, kur kartu su komanda jie užėmė antrąją vietą bei nusprendė toliau plėtoti savo idėją. Tad Emilija maloniai nustebo sužinojusi, jog programoje turės progą patirties pasisemti iš Dalios Lašaitės, CGTrader įkūrėjos, turinčios didelę patirtį startuolių kūrime. Dalyvė pasakoja, kad prieš kiekvieną susitikimą stegdavosi atsakingai pasiruošti ir išsinagrinėti suplanuotą temą savarankiškai.

Kadangi programos metu norėjau sužinoti, kaip būtų galima vystyti mūsų komandos verslo idėją, susitikimai su Dalia buvo grįsti pokalbiais apie startuolius: pirmiausia mentorė pristatydavo tam tikrą temą iš savo perspektyvos, pasidalindavo savo patirtimi, o aš užduodavau krūvą klausimų, su kuriais ateidavau į susitikimus.

Dalyvavimas programos veiklose paskatino merginą ir pačiai prisijungti prie tech švietimo organizacijos Turing Society Vilniuje, kur ji atliko praktiką bei vėliau gavo pasiūlymą ir įsidarbinti. Prie komandos veiklos Emilija prisidėjo padėdama kurti aplinką, kurioje vaikai galėtų mokytis apie naujausias technologijas ir patys išbandytų save šioje srityje, pavyzdžiui, programuojant robotus.

Džiaugiuosi galėjusi prisidėti prie Turing Society veiklų, kurių metu kartu su vaikais nagrinėjome technologijas nuo pat pagrindų. Stengėmės padėti jiems suvokti, jog ateitis be technologijų neegzistuos, todėl domėtis svarbu jau dabar! Mūsų organizacija veikia įvairiose tech srityse, o kai kurie mokymai bei diskusijos yra atviros visiems, tad kviečiu mokytis drauge!

Akimirka iš Emilijos mainų Prancūzijoje

Šiuo metu Emilija studijuoja tarptautinį verslą ir dalyvauja dvigubo diplomo programoje Prancūzijos KEDGE universitete.  Kalbėdama apie ateitį, ji tikisi, jog už poros metų, kai turės pakankamai didelį žinių bagažą apie verslą, visą patirtį ji galės pritaikyti žengdama pilna koja į tech pasaulį.

Jaučiu, kad Women Go Tech programa tikrai paliko manyje susidomėjimą besivystančiomis technologijomis. Todėl iš visos širdies patariu visoms programos dalyvėms užduoti kuo daugiau klausimų – tiek mentoriams, tiek kiekvienai sutiktai naujai dalyvei ar projekto svečiui. Nors tai gali skambėti kaip klišė, tačiau pati tik taip visko ir išmokau. Kuo daugiau klausimų, tuo daugiau atsakymų, tarp kurių galima atrasti save.