5 pamokos, kurias parsivežiau iš European Women in Tech konferencijos Amsterdame 

european-women-in-tech-cover2

Įkvepianti ir padrąsinanti konferencija European Women in Tech, šiais metais vykusi Amsterdame, suteikė ne tik platesnį suvokimą apie situaciją Europoje ir link kur judame, bet dar kartą patvirtino, kad tokių programų kaip Women Go Tech poreikis yra milžiniškas! Didžiulis įkvėpimas ir prasmės pojūtis mane dar labiau skatina aktyviai dirbti ir dalintis savo įžvalgomis su #WomenGoTech bendruomene, tad ir šiandien dalinuosi penkiomis pamokomis, kurias parsivežiau iš European Women in Tech konferencijos. 

#1 Įvairovė = augimas 

Populiarėjant įvairovės (angl. diversity) temai, vis daugiau kompanijų stengiasi parodyti, kad jų komandose yra išlaikomas lyčių balansas. Tačiau IBM Benelux marketingo vadovė Evita Stoop iškėlė gana opų klausimąAr samdote moterį tik todėl, kad užsidėtumėte varnelę, kad įmonėje yra įvairovė ar siekdami organizacijos augimo?“. Jos teigimu moterys ir vyrai dirbdami kartu gali padėti efektyvesniam įmonės vystymuisi, nes į situaciją žiūri skirtingais kampais. Būtent to ir reikia inovacijų vystymui bendradarbiavimo ir skirtingų požiūrio kampų. Įvairovė turėtų būti tolygi augimui (Diversity=Growth).

#2 Žinios nestovi vietoje

RatePay produkto vadovė Karla Schönicke provokovo sakydama, kad tavo karjerai nepakanka vien techninių žinių, ypač jei dirbi Agile tipo įmonėje. Gyvename tokiame laike, kai technologijos keičiasi itin greitai ir nuolat reikia atnaujinti žinias ne tik savo srityje, bet ir platesnėje verslo ar industrijos eko sistemoje, kurioje verdi. Jos teigimu, mes nebeturime prabangos sakyti, kad tai ne mūsų sritis ir ja nesidomėti. Komandos dabar dirba ne su projektais, o su produktais. Įmonės yra orientuotos į klientą ir efektyvumą.

#3 Mentorystė

Konferencijos metu daugelis pabrėžė mentorystės svarbą einant savo asmeniniu karjeros keliu. Svarbiausia, kad mentorystėje būtų abipusiai santykiai ir didelė žmogaus, kuriam reikia mentoriaus palaikymo, iniciatyva. Apie mentorystės svarbą kalbėjo ir daugiau konferencijos pranešėjų, kurios dalijosi savo asmeninėmis istorijomis, kaip mentoriai padėjo joms nueiti iki lyderiaujančių pozicijų. Klausydamasi tokių istorijų dar kartą pasitvirtinau, kad tai, ką darome su #WomenGoTech turi didžiulę prasmę ir mentorystė gali būti vienas iš didžiausių pokyčio katalizatorių technologijų srityje.

#4 Kompanijos kultūra yra visa ko esmė

Šia tema įsimintiniausias pranešimas buvo fintech kompanijos BitPanda Anthonia Wolleswinkel pasidalijimas apie jų organizacijos kultūros vystymąsi ir pasiekimus. Mano nuomone, ji palietė labai svarbų aspektą, kad apie įvairovę reikėtų galvoti turint omeny ne tik moteris. Įmonės durys turėtų būti atviros įvairių tautybių, tikėjimų, įsitikinimų ir lyčių žmonėms. Bendraujant su konferencijos dalyviais, daugelis akcentavo vidinės įmonės kultūros svarbą. Keletas moterų minėjo patiriančios patyčias bei nelygybę kaip moterys ir tame labai ryškiai atsispindėjo įmonės kultūra. Tuo tarpu NetApp kompanijos darbuotojos su džiaugsmu pasakojo, kad įmonėje yra laukiamos, priimamos ir palaikomos. Kiekviena moteris šioje įmonėje turi po vyrą mentorių, kuris padeda karjeros kelyje ar pradedant dirbti įmonėje. 

# 5 Jaunų merginų švietimas apie tech sritį prasideda mokykloje

Apie tai diskutavau su Amazon vadovaujančiąja direktore Beneliukso šalims Kamini Aisola ir Pauline Damman (Barcelona, Spain), kuri dirba su jaunų merginų švietimu tech srityje. Jos pabrėžė, kad reikia pradėti nuo apačios, eiti į mokyklas, pasakoti moterų sėkmės istorijas, griauti stereotipus. Džiaugiausi jų klausydama, nes tai buvo tiesioginis patvirtinimas, kad tai, ką Women Go Tech alumnės ir Lietuvos Junior Achievement nariai daro lankydami Lietuvos mokyklas yra būtent tai, ko mums šiuo metu reikia. Stemmetes bendraįkūrėja ir vadovė dr. Anne-Marie Imafidon, taip pat pabrėžė, kad yra ypač svarbu, kokius pavyzdžius ar istorines asmenybes mes pateikiame mergaitėms – Pasakokite istorijas, ir jos nebūtinai turi būti apie Albertą Enšteiną, nes buvo daugybė moterų, kurios taip pat darė pokytį. Tos istorijos turi būti matomos ir girdimos. Be abejo, mentorystė ir vėl atlieka nepamainomą vaidmenį, kaip ir įmonių komunikacija, nes juk mes patys kuriame savo  herojus. 

 

Labai džiaugiuosi galėjusi dalyvauti European Women in Tech konferencijoje ir tai buvo didžiulis įkvėpimo gūsis man ir visai Women Go Tech komandai dar aktyviau dirbti tech talentų ugdymo srityje ir nors Lietuvoje situacija išties nebloga lyginant su bendru kontekstu, tačiau mes taip pat turime nemažai iššūkių, su kuriais susiduria ir kitos Europos šalys.